?
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
tel: 505 999 545
sklep@neoform.pl
> Zaawansowane szukanie

Kim są neoformiści

Każdy z nas zadawał sobie nie raz pytanie dlaczego ludzie mają różny poziom poczucia piękna i estetyki, jedni ubierają się w sposób wysmakowany, ich wnętrza inspirują, zachwycają, zwracają uwagę na wzornictwo inni zdają się nie zauważać tego? Można to nazwać wyższym stanem umysłu, potrzebą czasem rodząca się bez przyczyny i jasnego wytłumaczenia, czasem przekazywaną i pielęgnowana przez pokolenia.
NEOFORMIŚĆI poszukują przedmiotów, które są dziełami sztuki, sceptycy powiedzą - tylko użytkowej, ale my mówimy aż użytkowej. Nie są tylko wypełnieniem wnętrza i przedmiotami codziennego użytku, ale pobudzają do myślenia, dają doznania wzrokowe. Natchnione są lekką dawką szaleństwa projektanta i jego niestandardowego myślenia o sztuce użytkowej.
Jakość dla NEOFORMISTÓW to dbałość o szczegóły nie rozpatrywana tylko w kategoriach ekonomicznych ale przede wszystkim estetycznych. Piękne bo dobre i dobre bo piękne. Gdyby ESTETYKA miała postać ludzką pewnie byłaby boginią NEOFORMIZMU

 

MANIFEST NEOFORMISTÓW
My przeciwnicy monotonnej szarości i jaskrawego różu, kochający piękno w każdej postaci, wyrażamy siebie także przez otaczające nas obiekty i treści. Przedmioty w naszych rękach, obok nas, piękne, wzbudzające zachwyt i kojące zmysły wpisujemy na stałe w nasze otoczenie wielkimi literami na kamiennych tablicach. One są dla nas inspiracją i symbolem nas samych. Nie akceptujemy lenistwa w doborze przedmiotów, z którymi obcujemy, dla ich wyboru jesteśmy w stanie poświęcić więcej czasu niż wskazywałby na to zdrowy rozsądek. Pieniądze dla nas mają estetyczny ekwiwalent, jeżeli nie mają - pozostają walutą nam obcą. Wierzymy że, piękno uwrażliwia nas i naszych najbliższych, kształtuje wyobraźnię i poczucie estetyki, potrafi też czule przemawiać i przytulać. Sprzeciwiamy się formom banalnym zalewającym sieć i nasze środowisko, naszych przekonań bronić będziemy do krwi ostatniej ...no może do przedostatniej. Łączcie się z nami nie będziemy wyobcowani !!!

Estetyka (gr. aisthetikos - dosł. 'dotyczący poznania zmysłowego', ale też 'wrażliwy') – dziedzina filozofii, zajmująca się pięknem i innymi wartościami estetycznymi. W ramy sytuacji estetycznej wchodzą artysta (twórca), proces twórczy, dzieło sztuki, odbiorca, proces percepcji sztuki oraz wartości estetyczne. (źródło Wikipedia)
 

 

 

PARTNERZY NEOFORM
Opinie o Neoform na Opineo.pl
Copyright by: NEOFORM 2013r.