?
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
tel: 505 999 545
sklep@neoform.pl
> Zaawansowane szukanie

Chusta furoshiki – innowacyjne ekopakowanie

Otrzymanie prezentu zamówionego na Neoform.pl nie rozwiązuje wszystkich problemów klienta, nadal nie rozwiązany jest problem pakowania. Spędzenie kilkudziesięciu minut a nawet kilku godzin na poszukiwaniach materiału do pakowania prezentów jest dużą uciążliwością dla nas zapracowanych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów postanowiliśmy wymyślić taki sposób, który pozwoliłby na dostarczenie materiału do pakowania razem z prezentem. Po wielu tygodniach poszukiwań pomysłu natknęliśmy się na japońską szkołę pakowania i chusty Furoshiki.

Chusta furoshiki to niezliczona liczba kombinacji i możliwości pakowania dowolnych przedmiotów jest doskonałą alternatywą dla plastikowych i papierowych toreb. Wywodzi się z japońskiej tradycji a jej historia sięga aż VII w.n.e. Nazwa chusty to połączenie dwóch wyrazów furo, czyli łaźnia, oraz shiki - rozłożenie. Początkowo chusta była wykorzystywana w łaźniach publicznych do pakowania mokrych ubrań oraz ręczników. Potem szybko zyskała na popularności przejęta przez kupców i handlarzy, a obecnie jest znana i uznawana na całym świecie. Japońska kultura oraz etyka zabraniała dawania prezentów bez opakowania, przez co ogromną wagę przywiązywano do pakowania, po to aby prezent osoby obdarowywanej wyglądał wytwornie stosownie do rangi prezentu. Jeszcze do niedawna tradycja nakazywała parze młodej podarować przygotowaną przez rodziców chustę furoshiki zdobioną motywami przynoszącymi pomyślność oraz szczęście. 

To właśnie w prostocie upatrywany jest cały jej sekret, bo niepozorny kawałek materiału można  wiązać na niezliczone sposoby pozwalając tym samym na mniej lub bardziej skomplikowaną dekorację przedmiotów.

Rosnąca ilość entuzjastów ekologi sprawiły, że chusty stały się narzędziem uniwersalnym nie tylko do pakowania prezentów, ale też późniejszego ich wykorzystywania: do przenoszenia książek, butelek z winem, pudełek śniadaniowych tzw. bento, i wielu innych zastosowań. Chusta furoshiki to nie tylko opakowanie, to kreatywny sposób myślenia, indywidualny i bardzo wyszukany sposób na proste a zarazem eleganckie przenoszenie, często część garderoby, ozdoba włosów, fantazyjne nakrycie stołu, czy też jako narzuta w trakcie pikniku

Zapakowane rzeczy w chuście to nie tylko ładny wygląd, ale i praktyczne zabezpieczenie. Wystarczy opanować kilka podstawowych sposobów składania i wiązania rogów, by wyczarować komfortowe i bezpieczne opakowanie nawet dla rzeczy kruchych i delikatnych.

Chusty występują w trzech rozmiarach:

- 100cm x100cm,
- 75 cm x 75 cm,
- 50 cm x 50 cm,

oraz w dwóch wersjach kolorystycznych:

- biało-czarnej z śliskiego materiału idealnego do skomplikowanych wiązań i wielości zastosowań,
- czarnej w delikatny i subtelny wzór idealny na prezent.

 

>CHUSTY FUROSHIKI
PARTNERZY NEOFORM
Opinie o Neoform na Opineo.pl
Copyright by: NEOFORM 2013r.